fbpx

W ciągu ostatnich dwóch tygodni opowiedzieliśmy, jak należy postępować w przypadku zalania domu i mieszkania. Tylko przestrzeganie czynności, o których wspomnieliśmy w poprzednich wpisach, które znajdziecie tutaj: zalanie domu i zalanie mieszkania. Zawarte tam informacje dają pewność na sprawną likwidację szkód oraz wypłatę środków z ubezpieczenia.

Kiedy zająć się likwidacją szkód?

W momencie, w którym zabezpieczymy nasze mienie od dalszego uszkodzenia powinniśmy zająć się spisaniem co dokładnie zostało zniszczone. Sporządźmy listę naszych strat. W miarę możliwości zapiszmy ile co kosztowało oraz wykonajmy zdjęcia. Jeżeli konieczna będzie interwencja służb poprośmy o przekazanie duplikatu raportu.

Jeżeli jesteśmy pod opieką agenta ubezpieczeniowego lub towarzystwa ubezpieczeniowego, koniecznie skonsultujmy z nimi dalsze kroki. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza sprawa zostanie odpowiednio rozpatrzona, a my unikniemy nieporozumień.

Dokonując zgłoszenia koniecznie przekażmy załączniki ze zdjęciami oraz raportami służb. Kiedy pojawi się rzeczoznawca będzie nam łatwiej ubiegać się o odpowiednie kwoty i zyskamy pewność, że nic nie zostało pominięte.

Dopiero po przeprowadzeniu oględzin przez rzeczoznawcę, możemy przystąpić do likwidacji szkód. Pamiętajmy również, że jeśli nie zgadzamy się z wyceną rzeczoznawcy lub ubezpieczyciela mamy prawo się od niej odwołać! Termin zgłoszenia szkody może różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, jednak im szybciej zgłosimy szkodę, tym lepiej.

Jeżeli zależy wam na pełnej opiece towarzystwa ubezpieczeniowego, która wesprze w trakcie dokonywania zgłoszenia oraz w trakcie likwidacji szkody, zapraszamy do kontaktu. Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki. Ubezpieczamy od 30 lat!