fbpx

W jednym z ostatnich wpisów podpowiadaliśmy jakie ubezpieczenia obejmują szkody spowodowane przez żywioły. Dziś podejdziemy do tematu nieco inaczej i opowiemy o tym, w jaki sposób powinniśmy postępować po zalaniu naszego domu. Co warto zrobić oraz w jakiej kolejności.

Kiedy dojdzie do zalania naszego domu, musimy bezzwłocznie wykonać kilka czynności. Im szybciej tym lepiej. Najpierw lokalizujemy źródło wody, następnie powinniśmy zweryfikować, czy powodem zalania są warunki pogodowe, nieszczęśliwe zdarzenie i złośliwość rzeczy martwych. Co jeżeli mamy pecha i pęknięciu uległa rura, zepsuł się wężyk w pralce czy zmywarce, albo też nie dokręciliśmy kranu? Należy czym prędzej zakręcić główny zawór z wodą. Jeśli mamy podejrzenia, że zalaniu mógł ulec sprzęt elektryczny lub woda dostała się do gniazdek, musimy pamiętać o odcięciu zasilania dla własnego bezpieczeństwa. Dopiero po dokonaniu wyżej wymienionych czynności możemy skontaktować się z naszym ubezpieczycielem. Oczywiście jeżeli posiadamy odpowiednią polisę! Bez niej ze szkodami musimy się uporać samemu.

Na zalanie naszego domu bardzo często wpływ mają losowe wydarzenia, na które my sami nie mamy wpływu. Jeżeli jeszcze nie posiadasz polisy od zalania skontaktuj się z nami, a my pomożemy wybrać Ci najlepszą. Pamiętaj, że w domu nierzadko znajduje się cały Twój dobytek. Zabezpiecz go razem z Agencją Ubezpieczeniową Ilony Skwarki, ubezpieczamy od 30 lat!

Już za tydzień opowiemy jak działać w przypadku zalania mieszkania. Zostańcie z nami!