fbpx
Piękna plaża w tropikach ubezpieczenia-lodz.com

Chociaż do lata wciąż daleko, to powoli planujemy wakacyjny wyjazd.

Bardzo popularne wśród polaków jest spędzanie urlopu za granicą. W dzisiejszych czasach ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wybierając kraj, do którego planujemy pojechać powinniśmy bezwzględnie zorientować się jak wygląda opieka medyczna w docelowym państwie. Dlaczego to takie ważne?

Wybierając się na wakacje, bądźmy szczerzy, zwykle odkładamy na urlop pieniądze dużo wcześniej, tak samo staramy się złapać najtańsze oferty lotnicze czy przejazdy pociągiem. Długo przeglądamy strony z hotelami, hostelami czy domkami na wynajem, orientujemy się gdzie powinniśmy miejsce noclegu zarezerwować, by mieć jak najlepszy dojazd do interesujących nas atrakcji. Dokładnie szukamy miejsc, które chcemy zwiedzić i planujemy formę wypoczynku. Często zapominamy, że nawet jadąc na wycieczkę z biurem podróży powinniśmy sprawdzić jakie ubezpieczenie mamy zaoferowane i upewnić się, że na pewno jest ono w stanie pokryć wszystkie koszty w razie nagłych sytuacji.

Zapewniamy jednak, że nie jest.

Dlatego pamiętajmy, żeby upewnić się na jaką sumę potrzebujemy się ubezpieczyć, by nie narazić się na dodatkowe koszty, których kwoty są na prawdę dużo. Nie chcemy przecież wrócić z wakacji tonąc w długach, bo potrzebna była akcja ratunkowa z udziałem helikoptera albo pech chciał, że mieliśmy wypadek lub źle stanęliśmy i skończyło się to złamaniem i kosztowną wizytą w szpitalu.

Chętnie doradzimy w jaki sposób dobierać ubezpieczenia, by zapewnić sobie i bliskim zabezpieczenie finansowe w razie nie przewidzianej sytuacji. W przyszłości będziemy również rozwijać ten temat w kolejnych artykułach. Jeśli planujecie aktywny urlop zachęcamy do przeczytania naszych poprzednich artykułów – tutaj i tutaj.