fbpx
Samochód parkujący przed zabytkową kamienicą ubezpieczenia-lodz.com

W przeciwieństwie do ubezpieczenia AC,, które nie jest obowiązkowe, ubezpieczenie OC obowiązkowo musimy mieć wykupione. Nawet w przypadku, kiedy nasz samochód stoi w garażu całkowicie nieużywany! Obowiązek posiadania OC do każdego pojazdu narzuca nam prawo. Zastanawialiście się, czemu tak jest?

Wbrew pozorom odpowiedź jest prosta.

Polisa OC ma za zadanie chronić Ciebie jako kierowcę oraz Twoich pasażerów. I chroni, przede wszystkim finansowo! Dzięki ubezpieczeniu OC nie musisz martwić się o pokrycie szkód, które nieumyślnie wyrządzisz zarówno w stosunku do mienia, jak i do ewentualnych poszkodowanych. Co więcej, polisa OC chroni Twoich pasażerów nawet w sytuacji, gdy to Ty zawiniłeś i spowodowałeś wypadek lub kolizję.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, że ubezpieczenie OC obejmuje swoim zakresem nie tylko sytuacje mające miejsce w ruchu drogowym, ale również te podczas wysiadania lub wsiadania z pojazdu.

Dosyć oczywisty natomiast jest fakt, że polisa OC nie obejmie sytuacji, w których Twoje czyny były umyślne, uciekłeś z miejsca zdarzenia, nie masz ważnego prawa jazdy, kierując byłeś pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych, albo kierowałeś pojazdem, w którego posiadanie wszedłeś niezgodnie z prawem.

Jeżeli zależy Ci na jak najlepszym OC w przystępnej cenie, zadzwoń a my odpowiemy na Twoje pytania i wskażemy właściwe rozwiązanie. Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki od ponad 30 lat. Wybierz doświadczenie!