fbpx

Niedzielna przejażdżka na rowerze z rodziną, codzienne unikanie korków i dojazd na jednośladzie do pracy czy hobbistyczne jeżdżenie po okolicy w celach eksploracyjno-zdrowotnych?

Jednak nie ważne w jakim celu wsiadasz na rower, zapewne wiesz, że zawsze musisz być ostrożny. Niestety czasem nawet ostrożność nic nie daje. Może dojść do losowego wypadku, możesz mieć nagłą usterkę w rowerze podczas dłuższej trasy. W wielu takich i podobnych okolicznościach warto posiadać ubezpieczenie roweru i rowerzysty. Dziś podpowiemy co można znaleźć w takim ubezpieczeniu i w jakich sytuacjach może się ono przydać!

Zacznijmy od wspomnianej przed chwilą wycieczki z niespodzianką w postaci usterki roweru. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe w swojej ofercie posiadają ubezpieczenia, które gwarantują pomoc rowerzyście w dotarciu do domu, naprawą na miejscu lub transport roweru do serwisu. W sytuacji kradzieży również możesz liczyć na ogromną pomoc! Aby jednak móc z niej skorzystać pamiętaj o przeczytaniu dokładnie OWU, aby mieć pewność, że spełniasz wszystkie warunki.

Kolejną rzeczą, którą ubezpieczenie powinno obejmować są wypadki z udziałem innych rowerzystów, pieszych oraz samochodów. Niestety wypadki drogowe z udziałem rowerów są bardzo częste, stąd lepiej zabezpieczyć się zawczasu. Większość polis obejmuje zarówno NNW jak i pokrycie kosztów opieki medycznej czy rehabilitację.

Generalnie jest kilka rodzajów polis, które oferuje się rowerzystom. NNW, casco, OC oraz assistance – tak na prawdę wybór zależy od Ciebie i Twoich potrzeb! Jeśli zastanawiasz się nad tym, które ubezpieczenie wybrać – skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy! Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki. Ubezpieczamy od 30 lat!