fbpx

Gdy rodzi się dziecko, chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Szukamy najlepszych szkół, namawiamy do podjęcia studiów. Dbamy o jego zdrowie i zapewnienie mu dostatku. Chcemy też je zabezpieczyć na wypadek, gdyby to nam coś się stało. I nie tylko rodzice o tym myślą, ale też dziadkowie i rodzeństwo rodziców malucha.

Ubezpieczenie posagowe jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zabezpieczyć przyszłość dziecka. Umowę możemy podpisać na okres od 5 do 25 lat. Nie tylko zawiera ubezpieczenie na życie rodzica, ale przede wszystkim – pozwala na zebranie kapitału, który dziecko otrzyma po ukończeniu odpowiedniego wieku, wcześniej ustalonego w umowie z ubezpieczycielem.

To świetny sposób na zapewnienie dobrego startu w dorosłość, a my możemy ustalić kiedy dokładnie dziecko otrzyma pieniądze. Musi jednak to być czas pomiędzy ukończeniem 18 roku życia do 25 roku życia. Kwota zebrana przez okres trwania polisy spokojnie wystarczy na zakup samochodu, wpłatę własną za mieszkanie, opłacenie studiów w kraju lub za granicą.

Dużym plusem jest to, że od polisy posagowej nie płaci się podatków, co trzeba zrobić przy spadku lub darowiźnie. W przypadku śmierci ubezpieczonej osoby dziecko otrzyma pełną kwotę, ponieważ towarzystwo przejmie obowiązek opłacania składek. Dodatkowo można rozszerzyć ubezpieczenie, aby dziecko miało wypłacaną comiesięczną rentę w przypadku śmierci rodziców lub opiekunów.

Planujesz zakup polisy posagowej? Trwa promocja w towarzystwie ubezpieczeniowym Warta. Do zakupu ubezpieczenia w prezencie otrzymasz kartę podarunkową Empik o wartości 200zł. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu. Agencja Ubezpieczeniowa Ilona Skwarka pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie polisę!