fbpx

Kilkukrotnie poruszaliśmy temat ubezpieczenia OC samochodu, stąd też dziś postanowiliśmy opowiedzieć jak sprawa wygląda z motocyklami! Podobnie jak z samochodami, nawet kiedy nie korzystamy z motocyklu i stoi on w naszym garażu, wciąż mamy obowiązek posiadania OC. O tym co grozi, gdy nie wykupimy polisy OC pisaliśmy W TYM artykule.

Cena samej polisy OC jest uzależniona od czynników takich jak: wiek właściciela pojazdu, długość posiadania prawa jazdy, zniżki za bezszkodową jazdę, pojemność silnika, markę, wiek pojazdu, a nawet miejsce zamieszkania! Ważnymi elementami przy ustalaniu wysokości składki na ubezpieczenie jest także przebieg motocyklu oraz szacowana liczba kilometrów, które zamierzamy przejechać w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Im większa moc silnika, im więcej przejechanych kilometrów, tym wyższej składki należy się spodziewać.

Do samego OC warto dokupić pakiet ubezpieczenia AC lub Assistance oraz NNW. Przy czym oczywiście, zachęcamy do dokładnego zapoznania się z warunkami umowy przed podjęciem decyzji, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym chcemy się ubezpieczyć! Polecamy wypunktowanie czego oczekujemy od ochrony ubezpieczeniowej, określenie ile mniej więcej kilometrów przejedziemy, czy potencjalna ochrona obejmuje wyjazdy zagraniczne, a następnie sprawdzenie gdzie wszystkie nasze warunki zostaną sprawdzone. Potem pozostaje jedynie porównanie, która polisa jest dla nas najlepiej dopasowana finansowo i gotowe!