fbpx

Zwierzaki domowe są pełnoprawnymi członkami rodziny, dla których chcemy jak najlepiej. Dbamy o ich dietę, odpowiednią ilość zabawy czy spacerów, a także regularne wizyty u weterynarza. Warto zadbać również o ich ubezpieczenie!

Najczęściej spotykanym ubezpieczeniem dla pupili jest rozszerzenie ubezpieczenia na nieruchomość. Są one wtedy traktowane w podobny sposób, jak ruchomości. Zabezpieczy to szkody, które mogą powstać w wyniku między innymi pożaru czy też zalania. Innym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie zwierzaka w formie polisy assistance jako następstwo nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych. Świetna opcja, jeśli podróżujemy z naszym pupilem! Warto zadbać o to, aby zwierzę podróżowało odpowiednio zabezpieczone, np. poprzez wpięcie do pasów bezpieczeństwa w specjalnych szelkach, kojcu lub transporterze. Takie ubezpieczenie pomoże pokryć koszty na wypadek hospitalizacji opiekuna w wyniku wypadku komunikacyjnego, pokryje koszty transportu do weterynarza i leczenia jeśli zwierzę ucierpi w trakcie wypadku, jeżeli jednak zwierzę nie przeżyje wypadku, ubezpieczyciel pokryje koszty pochówku.

Można wykupić także dodatkowe ubezpieczenie na zwierzaka wraz ze swoim ubezpieczeniem na życie. Co dokładnie obejmuje dane ubezpieczenie znajdziecie w dokumencie OWU. Takie dodatkowe ubezpieczenie pozwoli zabezpieczyć się na wypadek problemów zdrowotnych pupila. Koszty leczenia niektórych chorób i operacji potrafią być ogromne. Na szczęście odpowiednie ubezpieczenie sprawi, że nie staniemy na szali wyboru – ratować zwierzaka lub nie. Odpowiedź przecież na taki wybór jest jedna – zrobić wszystko co możemy, aby uratować przyjaciela i członka rodziny!

Wsparcie jakie polisa ubezpieczeniowa nam zapewni jest nieocenione, a jego koszt niewielki. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania o ubezpieczenia zwierząt, o to które z ubezpieczeń będzie miało najszerszy zakres oraz jeżeli potrzebują Państwo jakiejkolwiek pomocy z wyborem polisy, zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.