Podstawowa opieka zdrowotna świadczona w ramach kontraktów z NFZ, tj. pediatrzy, lekarze interniści, lekarze rodzinni, jest na stosunkowo wysokim poziomie. Jako przykład możemy dać Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Radziwie znajdujący się w Płocku. Schody zaczynają się, gdy nasze zdrowie wymaga wizyty u specjalisty. Kardiolog, laryngolog, ortopeda, właściwie niemal każdy specjalista, do którego powinniśmy się wybrać w trybie pilnym, ma zarezerwowane terminy na kilka miesięcy lub nawet lat w przód. Czasem tak długi czas oczekiwania może skończyć się dla nas przykrymi konsekwencjami lub powikłaniami zdrowotnymi. Niestety taki stan rzeczy występuje, gdy leczymy się jedynie w placówkach NFZ. Prywatna wizyta w gabinecie lekarskim, szczególnie u specjalisty, to jednorazowo wydatek nawet kilkuset złotych. Co, gdy potrzebujemy wybrać się do specjalisty częściej?

Dzięki ubezpieczeniu medycznemu, w zależności od poziomu rozszerzenia naszego pakietu, na rzecz comiesięcznej lub corocznej składki, dostęp do lekarzy w dobrze wyposażonych i nowoczesnych gabinetach mamy niemal od ręki. Z kolei na wizytę u specjalisty zwykle nie musimy czekać dłużej niż kilkanaście dni! W perspektywie kilkumiesięcznego oczekiwania w ramach NFZ to duży plus.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej? Przede wszystkim od wieku, historii chorób oraz tego, czy ubezpieczamy jedną osobę, czy również najbliższą rodzinę. Kolejnym czynnikiem wpływającym na jej wysokość jest ilość świadczeń, które nasza polisa będzie zawierała. Dostęp do mniejszej ilości specjalistów, np. tylko tych najczęściej odwiedzanych, będzie równał się mniejszej opłacie. W takim wypadku należy pamiętać, że za wizyty u specjalistów nieobjętych w naszym ubezpieczeniu medycznym będziemy musieli dopłacić.

Nasze zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto w siebie inwestować i zapewnić sobie jak najlepszą i najnowocześniejszą opiekę zdrowotną.