fbpx

Zakładając firmę i stając się przedsiębiorcom, wypełniamy całą masę papierów i biegamy po wielu urzędach w celu dopełnienia formalności. Często w ogólnym zawirowaniu zapominamy lub odkładamy na później zakup ubezpieczenia dla naszej firmy. Dzisiaj poruszymy temat ubezpieczenia OC firmy i wyjaśnimy, dlaczego nie powinniśmy pomijać tego kroku i zawczasu zadbać o polisę dla firmy.

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności zawsze istnieje ryzyko nieumyślnego wyrządzenia szkody klientowi. Może powstać ona na przykład w wyniku nieumyślnego narażenia klienta na koszty związane z wycofaniem ze sprzedaży wadliwego towaru. Innym świetnym przykładem jest tutaj niewłaściwe wykonanie usługi przez stażystę w zakładzie fryzjerskim. Takie sytuacje mogą wydawać się abstrakcyjne, ale nie oszukujmy się, zdarzają się.

O ile część sytuacji można rozwiązać polubownie, proponując dodatkowy rabat, czy też wymieniając towar na nowy, to jednak czasami szkoda jest na tyle duża, że klient decyduje się na podjęcie kroków prawnych. W takiej sytuacji ubezpieczenie OC firmy za produkt lub usługę może pomóc nam uniknąć ogromnych kosztów, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do bankructwa przedsiębiorcy.

Pamiętajmy, że szkoda dotyczy nie tylko osoby trzeciej, ale również jej mienia.

Gdy wynajmujemy lub dzierżawimy lokal na potrzeby naszej działalności, warto zdecydować się na rozszerzenie zakresu naszej polisy o OC za szkody w nieruchomościach. OC pracodawcy natomiast jest niemal niezbędna w każdym przedsiębiorstwie, gdzie może występować ryzyko wypadku przy pracy.

Decydując się na ubezpieczenie OC dla naszej firmy, pamiętajmy, że do podstawowej zawartości polisy możemy dokupić dodatkowe usługi, tak aby dopasować ją do potrzeb naszej działalności.