fbpx
Stół w jadalni z dyniami i książką ubezpieczenia-lodz.com

W naszym życiu prędzej czy później nadchodzi moment usamodzielnienia się.

W naszym życiu prędzej czy później nadchodzi moment usamodzielnienia się. Jednym z jego elementów jest kupno mieszkania bądź domu. Koszty takiej przyjemności są niemałe, więc by nie narazić się na straty, warto odpowiednio się zabezpieczyć! Jak to ugryźć?

W pierwszej kolejności powinniśmy przemyśleć czy chcemy ubezpieczyć jedynie nieruchomość, czy również tzw. rzeczy ruchome. Jako nieruchomość rozumiemy konstrukcje ścian, podłóg, stropów, mury, a także rynny, parapety oraz inne elementy zewnętrzne. Co więcej, termin ten często też dotyczy podłóg, instalacji, mebli oraz sprzętu AGD w zabudowie itp. Tutaj należy pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z OWU (ogólnymi warunkami umowy) i dopytaniu naszego ubezpieczyciela co dokładnie jest objęte ubezpieczeniem. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ podłogi oraz rzeczy w zabudowie mogą być traktowane również jako mienie ruchome.

Rzeczy ruchome to nic innego jak wyposażenie naszego lokalu. Obejmuje meble, sprzęty RTV i AGD, nasz sprzęt sportowy (np. narty, rowery), biżuterię, laptopy, a nawet ubrania. Tu również warto dokładnie zapoznać się z OWU i o niejasności dopytać ubezpieczyciela. Niektóre polisy ubezpieczeniowe obejmują również sprzęt ogrodowy, np. meble ogrodowe czy grilla, które znajdują się na naszym balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Kolejnym krokiem prawidłowego ubezpieczenia naszego domu lub mieszkania jest ustalenie wartości naszego mieszkania. Nie warto kłamać na ten temat! Jeśli ubezpieczymy nasze lokum na zbyt niską kwotę, to w przypadku szkody nie otrzymamy pełnej wartości, która nam ją zrekompensuje. W przypadku zbyt wysokiego ubezpieczenia w stosunku do wartości naszego mienia nie otrzymamy wyższej rekompensaty, a jedynie zapłacimy wyższą składkę.

Rozważny dobór ubezpieczenia to pierwszy krok do spokojnego snu! Temat ubezpieczeń mieszkań i domów na pewno będziemy w przyszłości rozwijać, gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiemy i doradzimy, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu: 42 630 15 78