fbpx

Aby odpowiednio dobrać ubezpieczenie medyczne w przypadku poważnego zachorowania, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jakich? O tym przeczytacie w poniższym wpisie!

Po pierwsze na ryzyko zachorowania na różne choroby, np. poprzez sprawdzenie jakie choroby mieli nasi najbliżsi. Polisa medyczna w przypadku poważnego zachorowania może obejmować między innymi nowotwory, przeszczepy, operacje serca czy zabiegi neurochirurgiczne.

Następnie warto zwrócić uwagę na to jaki zakres pomocy jest oferowana w ubezpieczeniu oraz jakie koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela w przypadku zachorowania. Do tego niezbędne jest uważne przeczytanie OWU i ewentualne konsultacje z agentem ubezpieczeniowym.

Zakres leczenia w tego typu polisach obejmuje zwykle dostęp do najlepszych specjalistów, pokrycie kosztów leczenia za granicą, a także koszty związane z rehabilitacją. Często przy niemożliwości ponownego podjęcia pracy można spotkać się z opcją wypłacania comiesięcznie renty. Jej kwoty zależą od wysokości składki, którą uzgadniamy z agentem ubezpieczeniowym. Warto zastanowić się nad taką opcją, ponieważ nie wszystkie usługi medyczne są objęte w OWU, a co za tym idzie comiesięczne wypłaty mogą nas bardzo odciążyć finansowo.

Jeśli obawiasz się, że możesz być w grupie ryzyka lub chcesz zabezpieczyć siebie i najbliższych na wypadek poważnego zachorowania, koniecznie skontaktuj się z nami! Agencja Ubezpieczeniowa Ilona Skwarka – działamy na rynku ubezpieczeń nieprzerwanie od wielu lat, oferując doradztwo na najwyższym poziomie!