fbpx

Ubezpieczenia medyczne są doskonałym zabezpieczeniem finansowym na wypadek poważnego zachorowania. Kiedy warto je zakupić i jakie możliwości dają nam polisy medyczne?

Decyzja związana z zakupem ubezpieczenia medycznego powinna być podjęta na spokojnie i po dokładnym przemyśleniu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że ubezpieczyciel zwykle skieruje nas na badania lekarskie, które pozwolą wykluczyć choroby, które wchodzą w zakres ubezpieczenia lub zobowiązani jesteśmy podpisać odpowiednie oświadczenie.

Jeśli okaże się, że wiedzieliśmy o chorobie przed podpisaniem polisy, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania ani nie opłaci leczenia. To powód, dla którego warto uważnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia, a w przypadku pytań i wątpliwości skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym.

Z kolei jeśli chodzi o możliwości, które daje polisa medyczna, jest ich naprawdę wiele. Różnią się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest jednak jedna rzecz, która się nie zmienia, mianowicie do ubezpieczenia można przystąpić przed ukończeniem 65 roku życia i ani dnia później!

Ubezpieczenie medyczne pozwala na zapewnienie najlepszej możliwej opieki medycznej oraz nowoczesnego leczenia, w tym za granicą, a także często wypłacanych comiesięcznie rent w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie medyczne pozwoli Ci podjąć leczenie w przypadku wielu groźnych chorób. Warto zdecydować się na taki rodzaj ubezpieczenia jak najszybciej, ponieważ z wiekiem nie tylko wzrasta składka ubezpieczenia, ale również ryzyko zachorowania!

Interesuje Cię oferta polis medycznych? Skontaktuj się z nami! Agencja Ubezpieczeniowa Ilona Skwarka gwarantuje najwyższy poziom obsługi i profesjonalne doradztwo w zakresie ubezpieczeń.