fbpx

OC samochodowe znane jest wszystkim posiadaczom pojazdów. Jeżeli wśród naszych czytelników znajdują się osoby, które chcą dowiedzieć się więcej – kierujemy do naszych wcześniejszych wpisów oc oraz ac.

Dziś postanowiliśmy poruszyć temat OC w życiu prywatnym, które wciąż jest niezbyt popularnym ubezpieczeniem. A szkoda, bo naprawdę może się ono przydać! Czym jest polisa OC w życiu prywatnym?

Polisa ta jest dobrowolnym ubezpieczeniem, która zwykle jest dobierana jako pakiet przy ubezpieczeniu mieszkania lub domu. Istnieje możliwość wykupienia je całkowicie osobno, co jest dużym plusem. Dlaczego?

Otóż w ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym jesteśmy chronieni na wypadek szkód, które wyrządzimy osobom trzecim. Polisa ta obejmuje zarówno szkody na mieniu jak i na zdrowiu. W jakich sytuacjach chroni nas OC w życiu prywatnym?

Jeśli pęknie nam wężyk w pralce i zalejemy sąsiada, nasze dziecko zarysuje czyjś samochód, potrącimy kogoś jadąc na rowerze, a nawet kiedy domowy pupil zniszczy naszemu gościowi część garderoby, to wypłacone zostanie odszkodowanie osobie pokrzywdzonej.

Oczywiście istnieją wyłączenia odpowiedzialności, dlatego zachęcamy do uważnego przeczytania ogólnych warunków ubezpieczenia!

Polisa OC w życiu prywatnym jest bardzo przydatna i pozwala uniknąć wysokich kosztów, które możemy ponieść w sytuacji, gdy osoba poszkodowana wytoczy nam sprawę w sądzie.

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym? Skontaktuj się z nami! Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki od lat pomaga wybrać najkorzystniejsze polisy!