fbpx

Ostatnio pisaliśmy o tym, czym jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, a także w do jakich ubezpieczeń najczęściej jest ono proponowane. Dziś podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy NNW!

Przede wszystkim należy sprawdzić w jaki sposób w danej polisie ubezpieczeniowej wyliczane jest świadczenie. Czy kwota, która zostanie wypłacona jest z zakresu widełek zależnych od rodzaju urazu lub choroby, czy też wyliczana zostaje na podstawie wartości procentowych na uszczerbku na zdrowiu. To istotne, ponieważ dzięki temu będzie łatwiej nam określić jaka kwota maksymalna ubezpieczenia nas satysfakcjonuje, co wpływa również na wysokość składki.

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest zakres, jaki obejmuje polisa ubezpieczeniowa. Zazwyczaj w przypadku grupowych ubezpieczeń w pracy czy szkole dziecka, jest to nieco okrojony zakres w porównaniu do zwykłego ubezpieczenia NNW. Jednak koszty takiego ubezpieczenia są niskie, dlatego jeśli mamy możliwość dołączenia do polisy NNW grupowej, to warto się na to zdecydować. Nawet wtedy, gdy mamy już taką polisę w innym ubezpieczeniu, np. OC lub na życie. Pisaliśmy o tym ostatnio, ale powtórzymy – jeśli spełnia się warunki określone w OWU, to niezależnie ile polis NNW mamy podpisanych, z każdej z nich przysługuje nam świadczenie!

Zastanawiasz się jakie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest dla Ciebie najlepsze? Skontaktuj się z nami, nasza Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki ma ogromne doświadczenie i współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, dlatego doradzimy Ci co będzie najkorzystniejsze dla Twoich potrzeb!