fbpx

O Assistance zwykle słyszymy przy ubezpieczeniach komunikacyjnych. Często dołączany jest w przypadku, gdy kupujemy OC i AC, choć zwykle w mocno okrojonym pakiecie, który zapewnia niezbędną pomoc jedynie w przypadku wypadku. Jednak Assistance to nie tylko pomoc w sytuacjach związanych z samochodami! Czym jest Assistance?

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia określony w OWU rodzaj pomocy. Pomoc ta może być bardzo obszerna. Na przykład może to być pomoc serwisowa, gdy zepsują się nam sprzęty domowe lub pomoc w zorganizowaniu wizyty domowej lekarza czy badań diagnostycznych, a nawet transportu ze szpitala.

Polisa Assistance może zapewnić nam pomoc także poprzez zorganizowanie opieki nad dzieckiem lub zwierzętami domowymi w domu, kiedy my jesteśmy w szpitalu lub kiedy nasz samochód zepsuł się w trasie.

Również w podróży nie musimy być zdani wyłącznie na siebie – ubezpieczenie Assistance do podróży pozwoli nam na skorzystanie z całodobowego kontaktu z ubezpieczycielem, pomoże przy odnalezieniu zagubionego bagażu, gdy zgubimy lub zostaną nam ukradzione dokumenty, a nawet w sytuacji, kiedy musimy przerwać wyjazd i w trybie nagłym wrócić do domu.

Każde ubezpieczenie oczywiście może mieć inne zasady działania, dlatego warto dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia przed zakupem polisy. Masz pytania dotyczące polisy Assistance lub jesteś zainteresowany jej zakupem? Skontaktuj się z nami! Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki od lat profesjonalnie doradza w zakresie wyboru ubezpieczeń.