fbpx

Ubezpieczenia dotyczące sprzętu elektronicznego w firmach powoli stają się już standardem. W końcu koszt takiego sprzętu jest niemały! Dziś przyjrzymy się, jak wyglądają ubezpieczenia danych i jaki mają one sens.

Oczywiście, każda firma jest inna. W dzisiejszych czasach nawet w małych sklepach często używa się komputerów, głównie ze względu na wygodę podłączania programów kasowych. I o ile dane na takich komputerach, np. faktury są również w formie papierowej, to wciąż dane dotyczące sprzedaży czy stanu towaru są bardzo istotnym elementem dla przedsiębiorcy. Utrata danych na sprzęcie elektronicznym jest jeszcze bardziej dotkliwa dla firm informatycznych i biur, które wszystkie informacje trzymają na nośnikach cyfrowych (np. dysk HDD).

I o ile utrata sprzętu zaboli kieszeń firmy, to utrata danych i ich późniejsze odzyskiwanie jest jeszcze bardziej kosztownym procesem, a nigdy nie ma pewności, że uda się odzyskać wszystkie informacje! W takiej sytuacji ubezpieczenie danych zdecydowanie się sprawdzi. Dlatego zachęcamy do poważnego rozważenia takiej polisy.

Potrzebujesz porady dotyczącej zakupu ubezpieczenia dla firmy? Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami! W Agencji Ubezpieczeniowej Ilony Skwarki pomożemy wybrać Ci najlepszą polisę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.