fbpx

Decyzja związana z podjęciem kupna nowego samochodu idzie w parze z ogromnymi kosztami. Często zaciągamy duży kredyt lub decydujemy się na zakup w leasingu. GAP to zabezpieczenie przed utratą na wartości pojazdu. Co to znaczy? Otóż od dnia kupna, wartość samochodu systematycznie będzie spadała. Na rynku motoryzacyjnym spadek wartości jest bardzo duży, więc jeśli samochód nie będzie nadawał się już do użytku lub zostanie skradziony rok lub dwa po zakupie, jego wartość będzie zdecydowanie niższa niż w dniu zakupu. Z tego względu wartość, którą wypłaci nam ubezpieczyciel z podstawowego ubezpieczenia OC lub AC nie pokryje kosztów kredytu lub leasingu, który pozostał nam do spłacenia.

Innymi słowy ubezpieczenie GAP ma za zadanie chronić Cię przed stratą i pomóc spłacić zadłużenie, które pozostanie po stracie samochodu.

Przykładowo jeździsz autem przez trzy lata, w ubezpieczeniu OC i AC jego wartość rynkowa znacznie spadła.  Jeżeli w wyniku wypadku auto będzie nadawać się do kasacji lub zostanie skradzione w takiej sytuacji z ubezpieczenia GAP zostanie Ci wypłacona różnica powstała w ciągu trzech lat spadku wartości samochodu.

Ze swojego standardowego ubezpieczenia otrzymasz kwotę odpowiadającą wartości rynkowej na chwilę wypadku lub kradzieży, a z GAP uzupełnienie tej kwoty.

Zabezpieczenie się za pomocą GAP to świetny pomysł. Koszty ubezpieczenia nie są duże, choć ich  kwota jest zależna od wybranej opcji. Przypominamy również, że obecnie przy leasingu wykupienie ubezpieczenia GAP jest obowiązkowe!

Jeżeli zastanawiasz się nad ofertą ubezpieczenia dla samochodu w leasingu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki. Ubezpieczamy od 30 lat!