fbpx

W dwa tygodnie temu poruszyliśmy temat naprawy samochodu z OC sprawcy w rozliczeniu gotówkowym. Dzisiaj idziemy za ciosem i przedstawimy drugą z możliwych dróg, czyli rozliczenie bezgotówkowe.

Tę opcję zdecydowanie polecamy osobą, które nie chcą mieć nic wspólnego z wizytą rzeczoznawcy. Jak wygląda rozliczenie bezgotówkowe?

Jest ono niesamowicie proste! Wystarczy, że wykonamy telefon do ubezpieczyciela sprawcy kolizji, lub naszego własnego ubezpieczyciela, jeżeli należ on do Bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Bez względu, na to którą opcje wybierzesz, zostaniesz poinformowany, gdzie możesz dokonać naprawy. Pamiętaj jednak, że jeśli uszkodzeniu uległy oryginalne części, to warsztat powinien dokonać naprawy dokładnie takich samych częściach!

Rozliczenie szkody bezgotówkowo jest niesamowicie wygodne. Jedyne co musisz zrobić poza wykonaniem telefonu, to oddanie samochodu na naprawę do wskazanego warsztatu, a potem jego odbiór. Całą dokumentację załatwi za Ciebie warsztat, a koszty pokryje ubezpieczenie sprawcy.

Jeżeli zastanawiasz się jaka forma naprawy samochodu będzie dla Ciebie najlepsza, zadzwoń a my podpowiemy co wybrać. Agencja Ubezpieczeniowa Ilony Skwarki. Ubezpieczamy od 30 lat!