fbpx
Mężczyzna jadący na nartach w śniegu ubezpieczenia-lodz.com

Kontynuując temat wyjazdów na ferie, chcielibyśmy rozszerzyć nasz poprzedni artykuł o kilka kwestii. Samo wykupienie obojętnie jakiego ubezpieczenia nic nam nie da, jeśli nie będziemy wiedzieli, co dokładnie ono powinno zawierać.

Zawsze należy zapoznać się z OWU (tj. Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia), które kupiliśmy. Dla przykładu nawet jazda na nartach poza wyznaczonym szlakiem jest traktowana jako uprawianie sportu ekstremalnego — stąd też, jeśli planujemy wyjazd nastawiony na dużą aktywność fizyczną bezwzględnie, musimy dopytać naszego ubezpieczyciela, co uwzględnia wykupiona przez nas polisa. W sytuacji, gdy nastąpi taka potrzeba, warto poprosić o rozszerzenie naszej polisy ubezpieczeniowej, by obejmowała uprawianie sportów ekstremalnych.

Wybierając się w dalszą podróż, szczególnie lecąc samolotem, warto pamiętać o ubezpieczeniu bagażu oraz sprzętu sportowego. Nawet jeśli nie czeka nas przesiadka na lotnisku, to nasz bagaż może się zagubić lub być opóźniony! Ubezpieczenie naszego bagażu i sprzętu sportowego zazwyczaj obejmuje także kradzież oraz zagubienie. Musimy jednak przestrzegać zasad ochrony zawartych w ubezpieczeniu.

Kolejną ważną kwestią, którą poruszymy jest ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Zanim zdecydujemy się na wykupienie polisy, koniecznie należy sprawdzić, czy uwzględnia ona wyżej wymienione NNW. Dzięki temu, jeśli podczas naszego wyjazdu doznamy kontuzji, otrzymamy odszkodowanie.

Innym istotnym elementem, o którym warto pamiętać, jest OC sportowe. To również nasz obowiązkowy punkt do sprawdzenia przed zakupem polisy ubezpieczeniowej. OC sportowe — co daje i dlaczego warto je wykupić? Na przykład, gdy nieumyślnie uszkodzimy rzeczy osoby trzeciej lub spowodujemy u kogoś uraz — nie zauważymy kogoś na stoku i przez przypadek wpadniemy na tę osobę, a ona dozna urazu lub zostanie zraniona. OC sportowe pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji czy nawet pozwu do sądu, ponieważ ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanej osobie odszkodowanie.

Oczywiście najlepiej dmuchać na zimne i być ostrożnym. Wyjeżdżając na urlop czy ferie z naszymi dziećmi planujemy odpocząć i zapomnieć o problemach. A ponieważ losowe wypadki mogą zdarzyć się każdemu, to przed wyjazdem proponujemy zakupić polisę ubezpieczeniową.

Jeżeli jest to Państwa pierwszy wyjazd tego typu lub nie wiecie jakie ubezpieczenie wybrać zapraszamy do kontaktu z Agencją Ubezpieczeniową Ilony Skwarki. Nasz zespół odpowie na wszystkie pytania i pomoże dobrać najlepszą dla Państwa opcję.