fbpx
Mężczyzna zapatrzony na śnieg i lód w górach ubezpieczenia-lodz.com

Uprawianie sportów zimowych jest popularnym hobby, wiele osób planuje rodzinne wyjazdy w trakcie ferii. Najczęstszym kierunkiem owych wyjazdów są góry. W niniejszym artykule podpowiadamy jak się przygotować do wyjazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim.

Dobrą praktyką przed wyjazdem jest wykupienie ubezpieczenia. Zdecydowanie to najważniejszy punkt, który powinniśmy zapisać na pierwszym miejscu na naszej liście przed wyjazdem. Warto pamiętać o tym, by po wykupieniu ubezpieczenia zawsze mieć ze sobą numer naszej polisy.

Wyjeżdżając w celach turystycznych wykupujemy zwykle standardowe ubezpieczenie, którego kwotę dostosowujemy do kosztów leczenia w Polsce lub w kraju, który zamierzamy odwiedzić. Zwykłe ubezpieczenie nie obejmuje konsekwencji zdrowotnych, które mogą wyniknąć w trakcie uprawiania sportu, o czym wielu z nas zapomina. Co zrobić by nie narazić się na dodatkowe koszty, gdy wydarzy się coś podczas aktywności fizycznej?

Jeśli wyjeżdżając zdajemy sobie sprawę, że będziemy uprawiać sport lub inną aktywność fizyczną warto pamiętać, aby w takim wypadku wykupić dedykowane w tym celu ubezpieczenie. Jadąc na narty czy uprawiając snowboard powinniśmy bezwzględnie mieć je wykupione!

Dodatkowe koszty w podróży. Jak powstają? Jak ich uniknąć?

O ile w Polsce koszty akcji ratowniczej w górach przeprowadzonej przez GOPR lub TOPR są bezpłatne, to za granicą już nie! Pamiętajmy, że nawet wybierając się w Polskie góry, jeśli przebywamy blisko granicy powinniśmy dwa razy przemyśleć, czy nie rozszerzyć naszego ubezpieczenia o koszty, które musielibyśmy pokryć za ewentualną akcję ratowniczą w danym sąsiadującym kraju.

Same koszty ubezpieczenia wahają się zwykle od ok. 10zł za dzień do 30zł za dzień. Kwota ta zależy od kilku czynników:

Sumę ubezpieczenia | Czas trwania wyjazdu | Ubezpieczenie indywidualne | Ubezpieczenie grupowe

Przy czym należy pamiętać, że koszty leczenia różnią się w zależności od kraju, do którego planujemy wyjazd. Dla przykładu:

W Polsce są zdecydowanie najniższe | Uśredniając kraje Europejskie dosyć wysokie | W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Azji są bardzo wysokie

Istnieje wiele innych opcji, na które warto zwrócić uwagę, takich jak zapoznanie się z OWU, ubezpieczenie bagażu, NNW czy OC sportowe. I to o nich będzie nasz następny artykuł!